• Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 2,309
  Najnowszy użytkownik: ezyheru
  Warte uwagi


  Ostatnio czytane
  Restauracja góralska
  Pomysł na biznes - moda
  Parking strzeżony
  Inwestorzy na Forex mogą wybierać w co inwestować
  Kolportaż ulotek reklamowych
  Szkółka piłkarska
  Autokomis
  Taxi
  Pokazy i szkolenia barmańskie
  Zdrowy styl życia – jako sposób na biznes
  Pralnia wodna i chemiczna
  Pierogi
  Czyszczenie kostki brukowej
  Wypożyczalnia skuterów wodnych
  Organizacja imprez firmowych i integracyjnych
  PKD
  Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD
  Biznes Plan
  Jeśli nasz biznes ma przynieść sukces musimy mieć dobrze przygotowany biznes plan zawierający szereg informacji. Aby nasz biznes plan był dobrze przygotowany musi zawierać poza standardowymi informacjami dodatkowo opinie specjalistów.

  Pisanie biznes planu powinniśmy rozpocząć od napisania Streszczenia.
  Powinno ono zawierać informacje o tym czym mamy zamiar się zajmować i co zostanie przez ciebie opisane dokładniej w dalszej części biznes planu.
  Pisząc streszczenie otrzymujemy naszą pierwszą szanse aby przedstawić ogólnie nasz projekt i przygotować grunt, na którym będziemy prezentować nasz projekt. Podsumowanie zawartych informacji w biznesplanie jest esencją naszego biznesplanu, która zawiera wszystkie zalety naszego pomysłu oraz zachęca do zagłębienia się w dalszą część projektu. Po krótkim wprowadzeniu należy przedstawić informacje dotyczące miejsca, czasu w jakim ma powstać firma. Warto także napisać o założycielu firmy. Warto napisać o naszych osiągnięciach, oraz o doświadczeniach jakie posiadamy. Dobrze napisane streszczenie może zainteresować czytelnika naszego biznes planu, jednak jeśli przywiążemy do tego zbyt małą uwagę może go zniechęcić. W podsumowaniu warto napisać także o przewidywanych kosztach, potrzebach finansowych i co najważniejsze o prognozach finansowych. Przygotowany przez nas projekt musi być łatwy do zrozumienia, a jednocześnie musi być lepszy od innych.

  Kolejnym punktem naszego biznes planu powinien być Pomysł, czyli szczegółowo opisany produkt lub usługa z jaką chcemy wejść na rynek. W tej części biznesplanu musimy przedstawić naszą unikalność czy to technologiczna czy naszego produktu. Bardzo ważne jest aby podkreślić w tej części to, że nasz produkt jest wyjątkowy, lepszy od konkurencji, możemy uczynić to przedstawiając np. badania jakie były kiedyś przeprowadzane przez nas w tej dziedzinie oraz prognozy dalszych badań. Jeśli nasz biznes ma mieć szanse na odniesienie sukcesu na rynku musimy naprawdę dobrze znać swój produkt a także konkurencje, W tym miejscu warto podkreślić potrzebę istnienia naszej firmy na rynku, podkreślając np. zapotrzebowanie rynku na nasz produkt. W przypadku gdy nasza działalność będzie wymagać np. koncesji warto załączyć do projektu wszystkie uregulowania prawne jakie mogą nas dotyczyć.

  Kolejnym elementem na jaki musimy zwrócić uwagę jest rynek. W tym miejscu musimy podać informacje na temat naszych potencjalnych klientów. Określić kim są, oraz uzasadnić dlaczego wybiorą nasz produkt a nie naszej konkurencji. Musimy określić jak duży jest rynek zbytu, oraz porównać ceny jakie będziemy mogli zaproponować a jakie proponuje w chwili obecnej konkurencja. Cały czas nie możemy zapominać o konkurencji, nawet jeśli w chwili obecnej nie ma silnej lub nie ma jej wcale, może ona się pojawić w przyszłości. Pamiętaj, że przyjaciół trzyma się blisko, ale wrogów jeszcze bliżej i właśnie dlatego poznaj swoją konkurencje i pod żadnym pozorem jej nie lekceważ. Postaraj się coś napisać o twoich obecnych lub przyszłych klientach opisać gdzie możesz ich znaleźć, dlaczego mają wybrać twój produkt a nie konkurencji, czy twoimi odbiorcami będą grupy czy odbiorcy indywidualni. Warto napisać także kilka zdań o zasięgu rynku na którym nasz biznes miałby funkcjonować czy to rynek lokalny, regionalny czy nawet międzynarodowy. Musimy przedstawić informacje


  o gałęziach przemysłu, aktualnych trendach związanych z naszą działalnością. Warto posłużyć się wykresami i tabelkami, to sprawi, że będzie bardziej czytelne. Na każdym kroku staraj się podkreślać zalety twojego produktu czy usługi. Mogą to być np. jakość, cena, duży wybór, dobra dystrybucja. Przedstaw mocne strony projektu, jednak nie zapominaj wspomnieć o tych słabszych. Żaden pomysł nie jest idealny! Określ twój prawdopodobny udział w rynku, sprzedaż i dochodowość. Ważne, jest żebyśmy poparli te informacje faktami, a nie naszym widzimisię. Każdy poważny inwestor sprawdzi te dane i określi ich prawdziwość. Pamiętaj, że nikt nie wyłoży pieniędzy w ciemno. Możesz tutaj posłużyć się badaniami statystycznymi czy rocznikami.

  Kolejnym punktem naszego biznesplanu musi być Marketing czyli zamiana pomysłów na strategię marketingową. W każdym biznesie marketing odgrywa jedną z kluczowych ról, każdy potencjalny inwestor musi wiedzieć jak twój produkt zostanie odebrany na rynku. Ważne dla niego będzie co klient zyska wybierając nasz produkt oraz dlaczego dokona takiego wyboru. Musimy więc dokonać porównania naszego produktu z innymi dostępnymi na rynku produktami, określić dlaczego to właśnie nasz produkt zostanie wybrany spośród innych dostępnych na rynku. Jeśli dobrze określimy strategię prawdopodobnie uda nam się osiągnąć zamierzony cel jakim jest pozyskanie inwestora. Musimy podać informacje w jaki sposób będziemy prowadzili kampanie informacyjne dla swoich klientów, musimy scharakteryzować tych klientów, którzy będą w sposób szczególny zainteresowani naszymi produktami. W dalszej części musimy określić formy reklamy jakie zastosujemy oraz określić nasz budżet na kampanie reklamową. Kolejnym ważnym elementem kampanii reklamowej będzie podanie przewidywanej ceny naszego produktu oraz jego ceny. Cena jaką mamy zamiar uzyskać za towar nie powinna znacznie odbiegać od tej jaką stosuje nasza konkurencja. Gdy już ustalimy cenę na odpowiednim poziomie, będziemy mogli określić jaki poziom sprzedaży będziemy musieli osiągnąć aby uzyskać zysk. Gdy już to określimy musimy określić formy oraz kierunku dystrybucji produktu. Koniecznie musimy opisać metody dystrybucji towaru czyli przedstawicieli, dealerów itp. Na każdym kroku musimy określać wyjątkowość naszej firmy, produktu czy usługi na rynku przedstawiając licencje, plakaty, świadectwa jakości jakie posiadasz. Określ także plan sprzedaży opisując koszty i metody dostarczenia produktu,


  Kolejnym elementem jaki musimy mieć zawarty w naszym biznesplanie jest Zarządzanie. Wybierając osoby które mają kierować naszym biznesem musimy kierować się doświadczeniem i wiedzą. Jeśli mamy już kandydatów na stanowiska kierownicze możemy, a nawet powinniśmy dołączyć ich CV przedstawiając argumenty dlaczego to właśnie on/oni nadają się na to stanowisko. Musimy także określić prawa i obowiązki zarządu. Oprócz danych dotyczących kadry kierowniczej warto podać także informacje o innych osobach kluczowych dla działania naszej firmy. Opiszmy osoby z jakimi współpracowaliśmy w przeszłości, to nam nie zaszkodzi a może bardzo pomóc. Koniecznie musimy także dodać informacje na temat struktury organizacyjnej naszej firmy, udowodnić że zamierzamy zatrudnić odpowiednich ludzi na odpowiednie stanowiska. Takich ludzi którzy poradzą sobie w trudnych sytuacjach. Struktura organizacji musi być logiczna i prosta tak aby była zrozumiała dla wszystkich a nie tylko dla nas, czyli osób piszących biznes plan.

  Ostatnio poruszane tematy
    Temat Obejrzeń Odpowiedzi Ostatni post
  Poszukiwania pracy
  O wszystkim
  8 0 Bogusia12
  Szukam dobrego biura rachunkowego..
  O wszystkim
  2012 7 Bogusia12
  Firma budowlana
  Twój pomysł na biznes
  6 0 Andrzej1456
  wakacje
  O wszystkim
  1133 8 lbreng
  Ceny w internecie, a w sklepie
  O wszystkim
  1369 12 Mariusz
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Ostatnio na forum
  Najnowsze tematy
  Produkcja końcówek t...
  mój pomysł na biznes
  dystrybutor chemii s...
  migabo.pl hurtownia ...
  Daj się sprawdzić Sk...
  Najciekawsze tematy
  Najlepsza forma r... [53]
  Reklama w Internecie [26]
  Biuro rachunkowe,... [25]
  Kawały [21]
  Witam [20]
  Polecane strony

  Popularne
  Kiosk z warzywami
  Inteligentny dom
  Firma cateringowa - dostawa kanapek do biur
  Zaproszenia ślubne
  Hodowla ślimaka
  Ostatnio dodane
  Dobry prowadzacy szkolenie to podstawa sukcesu
  Zarabiaj z domu tyle co w firmie
  Zakładasz lokatę? Wybierz odpowiednie oprocentowanie dla siebie
  Jak wykorzystywać systemy informatyczne w branży farmaceutycznej?
  Czym jest startup?
  Najczęściej czytane
  Domowa hodowla kur niosek48350
  Pieczarkarnia34386
  Myjnia parowa28580
  Firma porządkowa (sprzątająca)26184
  Kiosk ruchu25610
  Najczęściej komentowane
  Domowa hodowla kur niosek7
  Myjnia parowa6
  Hodowla ślimaka4
  Gabinet masażu4
  Piwa regionalne3