Żródło danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,042
Najnowszy użytkownik: regtur
Linki
Ostatnio czytane
Kwiaciarnia
Domowa hodowla kur niosek
Zakład tapicerski
Cukiernia
Mleko prosto od krowy
Sprzedaż ziemi ogrodowej
Pub sportowy
Kartki świąteczne
Produkcja palet drewnianych
Inwestowanie na Ukrainie
Ekologiczna żywność
Pieczenie ciast i tortów na zamówienie
Sklep zoologiczny
Pub
Studio Figura - Pomysł na biznes dla Ciebie!
PKD
Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD
Zobacz temat
 
opinie o kasach fiskalnych
Jerko
#1 
Dodany dnia 30-04-2011 13:25
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 30.04.11

Muszę w najbliższym czasie dokonać zakupu kasy fiskalnej więc mam okazję przyjrzeć się obecnej sytuacji na rynku kas. Zdziwiły mnie same pochlebne oponie sprzedawców i w internecie na temat kas z kopią elektroniczną - jak się okazało pochodziły od producentów tychże kas... nie twierdzę, że mają one tylko wady, ale nie wierzę, że ich nie mają. Popytaliśmy z żoną znajomych jakie mają opinie i już nie było tak kolorowo: awarie kart SD (zamiast dysku twardego wyposażone są wyłącznie w dysk przenośny); Urzędnik dostaje wszystkie informacje w tabelkach i z całego okresu, w którym trwał zapis na karcie, nawet z kilku lat (przy kasie która ma wyłącznie wydruki to maksymalnie 3 lata); kasa z kopią elektroniczną jest droższa od zwykłej.. ponieważ nie wiem na ile wiarygodne są te informacje prosiłbym o jakieś opinie osób, które miały styczność z takimi kasami.
 
Reklama
Dodany dnia 07-01-2015 13:01
Reklama

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
admin
#2 
Dodany dnia 30-04-2011 15:55
Główny administrator

Postów: 37
Data rejestracji: 22.12.09

W najbliższym czasie także czeka mnie zakup kasy fiskalnej. Dosyć poważnie rozważam zakup wersji z kopią elektroniczną, ponieważ wydaje się to wygodniejsze.

Ps. Gdzieś w sieci czytałem opinie, że nie warto decydować się na kasy z kopią elektroniczną, ponieważ w przypadku kontroli ułatwiamy zadanie urzędnikowi ;p
 
fred
#3 
Dodany dnia 30-04-2011 18:44
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 30.04.11

prawda jest taka, że kasa z kopią elektroniczną to czyste ułatwienie pracy paniom z Urzędu Skarbowego, a dla właściciela firmy nie ma z tego żadnych korzyści. Skopiowane dane można sobie formatować w dowolne tabelki i prześwietlić dokładnie kilka ostatnich lat pracy - a której pani z US chciało się wcześniej przeglądać paragony chociażby z kilku miesięcy? No i niestety ta awaryjność kart pamięci. Można z powodu jednego błędu oprogramowania stracić wszystkie dane, a nawet jeśli uda się je odzyskać to wiąże się to z przestojem w pracy firmy... ale najgorsze jest to, że taki mądry jestem po fakcie Sad oczywiście kontrola skarbowa już za mną - pewnie nie ostatnia, mam nadzieję, że chociaż nie przytrafi mi się taka awaria, bo znajomy twierdzi, że ludzie zgłaszają coraz więcej reklamacji...
 
tysiek
#4 
Dodany dnia 01-05-2011 10:01
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 01.05.11

faktycznie z tymi kasami zbyt kolorowo nie jest.. przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu opinii na temat kas z kopią elektroniczna natrafiłem na wiele negatywnych opinii. W sumie jestem trochę zdziwiony, że ludzie mają aż tyle zastrzeżeń, w sumie to nowy produkt. Ale z tego co czytałem - ludzie się skarżą.. Potem natrafiłem na taką stronę: http://kopia-elektroniczna.net.pl/ Sam na pewno nie kupię takiej kasy póki będzie można korzystać ze zwykłych kas.
 
admin
#5 
Dodany dnia 01-05-2011 21:05
Główny administrator

Postów: 37
Data rejestracji: 22.12.09

Ja właśnie mam spory dylemat dotyczący zakupu kasy fiskalnej... Prawdę mówiąc ze względu na fakt, że prowadzę działalności związane z internetem bardziej rozsądna dla mnie wydaje się kasa fiskalna z kopią elektroniczną.
 
eusebio
#6 
Dodany dnia 16-05-2011 13:28
Użytkownik

Postów: 11
Data rejestracji: 25.03.11

Zastanawiam się, czy Twoje dylematy to nie efekt Twojego sprzeciwu wobec tego rodzaju narzędzi. Może po prostu nie masz ochoty montować kasy i próbujesz doszukać się dziury w całym. Od dawna jestem zwolennikiem kas i jak widzę panią w kiosku, która mówi mi, że kasa jej nie działa, to brzmi trochę jak Twoje rozterki. Jest to urządzenie, takie jak telefon. Nie liczy się marka, ani funkcje dodatkowe, ale ta zasadnicza.
 
admin
#7 
Dodany dnia 16-05-2011 17:18
Główny administrator

Postów: 37
Data rejestracji: 22.12.09

To nie jest szukanie dziury w całym. Decyduje się na zakup kasy pomimo, że nie mam jeszcze takiego obowiązku. Nie mogę się również zgodzić się z faktem, iż wybór kasy fiskalnej nie ma znaczenia. Funkcje dodatkowe bardzo często przyspieszają obsługę kasy, a to ma dla mnie ogromne znaczenie.
 
Przeskocz do forum:
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Obejrzeń Odpowiedzi Ostatni post
Wyposażenie pensjonatu
O wszystkim
291 8 regtur
05-01-2015 13:43
Szkolenie językowe
O wszystkim
135 2 a711639
05-01-2015 09:28
wakacje
O wszystkim
989 7 trudzia
04-01-2015 18:31
Kawa i zarobki
O wszystkim
2119 8 trudzia
04-01-2015 17:58
Szkolenia ISO
O wszystkim
54 1 trudzia
04-01-2015 17:57
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Lyoness - twój ekspr...
Nowy artykuł w SALES...
Teatr - który najlep...
nauka inwestowania
Apartamenty, nieruch...
Najciekawsze tematy
Najlepsza forma r... [53]
Reklama w Internecie [26]
Biuro rachunkowe,... [25]
Kawały [21]
Witam [20]
Popularne
Parking strzeżony
Franczyza Lody Bonano
Agencja reklamowa
Bramy ręcznie robione
Stacja benzynowa
Ostatnio dodane
FRANCZYZA, czyli jak działa "know-how" w biznesie
Usprawnij pracę w swojej firmie
Dobry pomysł na biznes w środowisku wiejskim
Umiesz zrobić coś z niczego - czy to nie jest dobry pomysł na biznes?
Audyt pomocny w dbaniu o bezpieczeństwo zakładu i pracowników
Najczęściej czytane
Domowa hodowla kur niosek 38169
Pieczarkarnia 25116
Myjnia parowa 24145
Firma porządkowa (sprzątająca) 23231
Kiosk ruchu 22086
Najczęściej komentowane
Domowa hodowla kur niosek 7
Myjnia parowa 6
Gabinet masażu 4
Hodowla ślimaka 4
Pieczarkarnia 3