rdo danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Aktualnie online
Goci online: 1

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 2,877
Najnowszy uytkownik: yzozaqos
Warte uwagi


Ostatnio czytane
Produkcja form plastikowych
Jak się wyróżnić na rynku
Domowa hodowla kur niosek
Sprzedaż i serwis rowerów
Pieczarkarnia
Jak starać się o dofinansowanie dla swojej firmy
Budownictwo przemysłowe notuje stały rozwój
Fotografia ślubna
Opiekun dzienny
Produkcja ozdób świątecznych
Zakład pogrzebowy
Jak założyć kwiaciarnię i nie splajtować?
Własna działalność w branży medycznej
Pomysł na biznes - firma przewozowa
Sklep mięsny
PKD
Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD

Biuro rachunkowe

Rachunkowość oraz księgowość to elementy, które muszą być realizowane bardzo dokładnie przez każdego przedsiębiorcę. Nie każdy ma jednak odpowiednią wiedzę, a także czas na to, aby monitorować wszelkie zmiany zachodzące w zakresie prawa pracy czy podatków. Większość osób próbujących swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu korzysta na co dzień z usług specjalistów, zatrudnionych zazwyczaj w biurze rachunkowym. Zapotrzebowanie na usługi księgowo-rachunkowe jest coraz większe ze względu na wzrost gospodarczy i powstawanie coraz większej ilości firm w Polsce. Natomiast biuro rachunkowe może okazać się pomysłem na biznes trafionym w dziesiątkę.

Aby otworzyć własne biuro rachunkowe nie potrzebujemy na początku dużych nakładów finansowych. Wystarczy skromne pomieszczenie na biuro (wielkość uzależniona będzie od ilości zatrudnionych osób), a także odpowiedni sprzęt komputerowy, oprogramowanie i inne biurowe akcesoria. Możemy zacząć od jednoosobowej działalności gospodarczej i samemu zajmować się wszystkim na początku, jednak pod warunkiem, że mamy odpowiednie kwalifikacje (wykształcenie, doświadczenie zawodowe), które pozwolą nam świadczyć usługi rachunkowo-księgowe. Wówczas możemy nawet nastawić się na prowadzenie działalności we własnym mieszkaniu.

Niezbędne będzie jednak już na początku odpowiednie wyposażenie naszego miejsca pracy. Będziemy musieli kupić odpowiednie meble, do których zaliczymy na pewno biurko, wygodny fotel biurowy (najlepiej na kółkach, które umożliwią nam swobodne przemieszczanie się po pomieszczeniu), szafki bądź półki, na których będziemy mogli umieścić dokumenty, skoroszyty i segregatory, a także szuflady, w których będziemy mogli umieścić odpowiednie elementy wyposażenia biurowego. Należy zakupić komputer, który będzie wyposażony w odpowiednio dobrane do naszej pracy programy (jak na przykład: edytory tekstowe, arkusze kalkulacyjne, programy kadrowo-płacowe i rozliczeniowe), drukarkę oraz kserokopiarkę (bądź odpowiednie urządzenie wielofunkcyjne), papier, skoroszyty, koszulki na dokumenty, teczki, segregatory, a także elementy wyposażenia biurowego, takie jak artykuły piśmiennicze (zeszyty, bruliony, długopisy), spinacze, zszywacz, dziurkacz, jak i inne potrzebne, choć często niewielkie elementy.

W zakresie


usług, jakie będzie świadczyć nasze biuro rachunkowe warto zaoferować klientom odpowiedni szeroki wachlarz ofert, aby każdy mógł wybrać odpowiednie dla niego usługi. Niezwykle popularną kwestią realizowaną przez biura rachunkowe jest rozliczanie i przygotowywania deklaracji podatkowych, z tym że w przypadku działalności gospodarczych należy często zastanowić się nad wyborem najbardziej odpowiedniej i korzystnej strategii podatkowej. Nierzadko wiąże się to z określeniem ryzyka podatkowego czy też opłacalności w zakresie poszczególnych ulg bądź innych elementów rachunkowości i związanych z nią konkretnych problemów. Planowanie podatkowe oraz rozwiązywanie określonych problemów podatkowych, a nawet reprezentowanie klienta (a więc obsługiwanej firmy) przed różnymi urzędami należy często do podstawowych zadań pracowników biura rachunkowego.

Inne ważne kwestie, jakimi zajmuje się biuro podatkowe i jego pracownicy to: prowadzenie szeroko pojętej księgowości oraz rachunkowości w firmie, prowadzenie odpowiedniej dokumentacji (zgodnie z aktualnie obowiązującymi aktami prawnymi), dokonywanie rozliczeń podatkowych, analizy ekonomiczno – finansowe, podatkowa książka przychodów i rozchodów, rachunki zysków i strat, rozrachunki z tytułu zobowiązań i należności, księgi handlowe, ewidencja zakupu i sprzedaży VAT, ewidencja środków trwałych, ryczałt ewidencyjny, wystawianie przelewów, realizowanie sprawozdań finansowych, deklaracji i raportów, rocznych bilansów, list płac, jak i prowadzenie kadrowych kartotek pracowników. Poza tym, nierzadko biuro rachunkowe zajmuje się wieloma sprawami danego przedsiębiorstwa reprezentując je przed urzędami. Można do nich zaliczyć: rejestrację firmy w Urzędzie Skarbowym, w ZUS oraz w GUS, dokumentacje oraz rozliczenia z ZUS czy też załatwianie innych spraw w urzędach (na przykład w ZUS czy też w Urzędzie Skarbowym).

Zakres usług w naszym biurze rachunkowym możemy dowolnie kształtować. Najczęściej jest to zależne od zapotrzebowań rynku, na co musimy być przygotowani i otwarci. Warto sprostać tym wymaganiom i w jak najlepszym stopniu obsługiwać naszych klientów. Dzięki temu zyskamy dobrą opinię, co jest niezwykle ważne, abyśmy zyskali zaufanie i wiarygodność.
Inne pomysy na biznes
Biznes plan Sklep - wszystko za 4 zł
Biznes plan Biuro podróży
Biznes plan Roboty wykończeniowe
Biznes plan Gabinet masażu
Biznes plan Projektowanie ubrań
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Moe czas doda swj?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzajcy:

Oceny
Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony

Zaloguj si lub zarejestruj, eby mc zagosowa.

wietne! wietne! 0% [Brak oceny]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [1 gos]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
rednie rednie 0% [Brak oceny]
Sabe Sabe 0% [Brak oceny]
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Obejrze Odpowiedzi Ostatni post
Poszukiwania pracy
O wszystkim
8 0 Bogusia12
04-02-2015 19:08
Szukam dobrego biura rachunkowego..
O wszystkim
2012 7 Bogusia12
04-02-2015 10:19
Firma budowlana
Twój pomysł na biznes
6 0 Andrzej1456
04-02-2015 09:09
wakacje
O wszystkim
1133 8 lbreng
02-02-2015 15:39
Ceny w internecie, a w sklepie
O wszystkim
1369 12 Mariusz
02-02-2015 12:16
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
witam wszystkich
ASERTYWNA KOMUNIKACJA
Szybka kasa bez wysi...
Jakie PKD dla sklepu...
Wycena nieruchomości
Najciekawsze tematy
Najlepsza forma r... [53]
Reklama w Internecie [26]
Biuro rachunkowe,... [25]
Kawały [21]
Witam [20]
Polecane strony

Popularne
Pub
Roboty wykończeniowe
Szkoła językowa
Hodowla danieli
Studio tatuażu
Ostatnio dodane
Wyposażenie biura - jaki fotel gabinetowy wybrać?
Marketing internetowy - czy pozycjonowanie to jego niezbędny element?
Kiedy warto korzystać z internetowej wymiany walut?
Us�ugi ksi�gowe warto wybrać z du�� rozwag�
Kto może liczyć na zatrudnienie w Austrii oraz gdzie szukać pracy?
Najczciej czytane
Domowa hodowla kur niosek45580
Pieczarkarnia33842
Myjnia parowa27308
Firma porządkowa (sprzątająca)26963
Kiosk ruchu25721
Najczciej komentowane
Domowa hodowla kur niosek7
Myjnia parowa6
Hodowla ślimaka4
Gabinet masażu4
Piwa regionalne3