• Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 2,309
  Najnowszy użytkownik: ezyheru
  Warte uwagi


  Ostatnio czytane
  Myjnia parowa
  Nowy biznes – praca kosmetyczki
  Jak otworzyć sklep internetowy AGD?
  Apteka
  Doradztwo podatkowe
  Serwis sprzętu gaśniczego
  Sklep obuwniczy
  Jak starać się o dofinansowanie dla swojej firmy
  Ocieplanie budynków
  Kuchenny ogródek
  Automaty vendingowe to dobry pomysł na biznes.
  Inwestowanie na Ukrainie
  Skup kasztanów
  Gabinet stomatologiczny
  Jak zadbać o kluczowych klientów przed świętami?
  PKD
  Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD

  Kursy maturalne

  Dla wielu rodziców kluczową rolę stanowi edukacja ich dzieci, dlatego często nie szczędzą oni sił oraz środków, aby polepszyć wyniki nauczania swoich pociech. Stosuje się w tym celu zapisywanie dziecka na ponadprogramowe zajęcia pozalekcyjne, które często mają charakter indywidualny. Wśród najchętniej korzystającej z tego rodzaju pomocy w nauce grupy na czoło wybijają się przede wszystkim maturzyści. Walka z czasem, jaką podejmują, zmusza ich niekiedy do udziału w zajęciach doszkalających. Matura bowiem stanowi obecnie furtkę do wielu uczelni w Polsce, dlatego różnego rodzaju kursy cieszą się tak dużą popularnością. Biznes w postaci prowadzenia kursów maturalnych przeznaczony jest dla osób, które posiadają nie tylko wiedzę z danego zakresu przedmiotowego, ale i umiejętność sprawnego i efektywnego przekazywania nabytych wiadomości.


  Wybór przedmiotów
  Na samym początku powinniśmy w pierwszej kolejności zdecydować się na konkretne przedmioty, których będziemy nauczać. Dobrym rozwiązaniem jest wybór tych najbardziej popularnych pozycji. Oczywistym jest też umiejętne wyselekcjonowanie poszczególnych grup pod kątem aktualnie posiadanej wiedzy. Im większa jest ilość oferowanych przez nas przedmiotów, tym więcej osób prowadzących lekcje musimy zatrudnić. W przypadku niewielkiej ilości zajęć możemy oczywiście prowadzić lekcje samodzielnie, o ile posiadamy kwalifikacje w danym zakresie przedmiotowym.


  Kolejna rzecz to wybór odpowiedniego lokalu na potrzeby prowadzonych zajęć. Sensownym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego celu budynku szkolnego, jeżeli uda nam się pozyskać do współpracy konkretną placówkę. W ramach rozliczenia za wynajem sali lub też sal zaoferujemy w takim wypadku procentową część zarobków z prowadzonych kursów lub też będziemy uiszczać stałą opłatę za wykorzystywanie na potrzeby własnej działalności powierzchni szkolnej.


  Oczywiście budynki szkolne nie są jedynymi opcjami jeżeli chodzi o adaptację pomieszczeń na potrzeby prowadzonych przez nas zajęć pozalekcyjnych. Istotna sprawa to atrakcyjna z punktu widzenia klienta lokalizacja z bezproblemowym dostępem. Powierzchnie biurowe to ciekawa propozycja pod warunkiem, że koszty ich wynajmu nie przerosną naszych możliwości.


  Profesjonalna kadra
  Wizerunek firmy zajmującej się prowadzeniem zajęć dodatkowych jest w dużym stopniu uzależniony od profesjonalnej kadry wykładowczej. Najlepiej nadają się do tego osoby z doświadczeniem, posiadające umiejętności pedagogiczne


  i najlepiej mające uprawnienia egzaminatorów maturalnych. Przepisy jasno deklarują, że nauczyciel korepetytor musi być zatrudniony na umowę o pracę. Koszty generowane przez zatrudnienie wykładowcy powodują konieczność prowadzenia zajęć w grupach liczących przynajmniej 6-8 osób, aby osiągnąć zadowalające zyski. Na innych zasadach można jednak prowadzić rozliczenia w przypadku chęci uczestniczenia przez klienta w naukach indywidualnych.


  Kalkulacja
  Średnie stawki zajęć pozalekcyjnych z reguły oscylują wokół 30-40 zł za 45 minut lekcji. W dużej mierze zależy to od stopnia zaawansowania wykładanego przedmiotu oraz toku nauczania - samodzielnie czy też w grupie. Wykupowanie pojedynczych lekcji praktycznie zawsze jest mniej ekonomiczne niż w przypadku opłacenia całego kursu. W tym drugim przypadku godzina lekcyjna to koszt mniejszy przynajmniej o 30-40 procent. Akcje promocyjne oraz upusty mogą skutecznie skusić potencjalnych zainteresowanych naszą ofertą.


  Wynajęcie sali czy też lokalu na potrzeby zajęć to spory koszt, dlatego na samym początku można się pokusić (jeżeli jest taka możliwość) o prowadzenie lekcji w naszym domu lub też w małej salce o niezbyt wysokiej cenie wynajmu. Wymóg konieczny to przeprowadzenie szkolenia BHP dla pracowników (gdy takowych posiadamy), a za takie zapłacimy mniej więcej 1000 zł.


  Dla celów promocyjnych warto zastanowić się nad stworzeniem własnej strony internetowej oraz zainwestować w ulotki i inne formy kampanii reklamowych. Wymóg konieczny to prowadzenie akt pracowników, księgi przychodów i rozchodów oraz rozliczeń z urzędem skarbowym. Skorzystanie z usług biura rachunkowego w tym zakresie będzie oznaczało dla nas kolejny wydatek rzędu kilkuset zł miesięcznie.


  Na potrzeby naszej sali wykładowej i prowadzonych zajęć musimy się zaopatrzyć w materiały szkoleniowe, ksero, papier, drukarkę, komputer, niezbędne oprogramowanie itp. Do tego dochodzą koszty zatrudnienia pracowników.


  Podsumowując nierzadko koszty prowadzenia biznesu w postaci profesjonalnych kursów maturalnych dochodzą do 5000-6000 zł na miesiąc, zatem z prostej kalkulacji wynika, że ceny zajęć oraz ilość osób biorących udział w szkoleniach należy elastycznie dopasowywać do generowanych wydatków z tytułu prowadzenia tejże działalności. Najlepsza opcja to systematyczny rozwój firmy w miarę przyrostu klientów.


  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Siłownia i klub fitness
  Biznes plan Agencja interaktywna
  Biznes plan Studio tatuażu
  Biznes plan Stacja kontroli pojazdów
  Biznes plan Kolportaż ulotek reklamowych
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Ostatnio poruszane tematy
    Temat Obejrzeń Odpowiedzi Ostatni post
  Poszukiwania pracy
  O wszystkim
  8 0 Bogusia12
  Szukam dobrego biura rachunkowego..
  O wszystkim
  2012 7 Bogusia12
  Firma budowlana
  Twój pomysł na biznes
  6 0 Andrzej1456
  wakacje
  O wszystkim
  1133 8 lbreng
  Ceny w internecie, a w sklepie
  O wszystkim
  1369 12 Mariusz
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Ostatnio na forum
  Najnowsze tematy
  Firma budowlana
  Nareszcie możesz kon...
  Gry o biznesie
  Gdzie otworzyć własn...
  500Affiliates. Najle...
  Najciekawsze tematy
  Najlepsza forma r... [53]
  Reklama w Internecie [26]
  Biuro rachunkowe,... [25]
  Kawały [21]
  Witam [20]
  Polecane strony

  Popularne
  Kolektura lotto
  Sklep - wszystko za 4 zł
  Myjnia samochodowa
  Hurtownia produktów z Chin
  Wynajem kortu tenisowego
  Ostatnio dodane
  Dobry prowadzacy szkolenie to podstawa sukcesu
  Zarabiaj z domu tyle co w firmie
  Zakładasz lokatę? Wybierz odpowiednie oprocentowanie dla siebie
  Jak wykorzystywać systemy informatyczne w branży farmaceutycznej?
  Czym jest startup?
  Najczęściej czytane
  Domowa hodowla kur niosek48378
  Pieczarkarnia34399
  Myjnia parowa28581
  Firma porządkowa (sprzątająca)26184
  Kiosk ruchu25610
  Najczęściej komentowane
  Domowa hodowla kur niosek7
  Myjnia parowa6
  Hodowla ślimaka4
  Gabinet masażu4
  Piwa regionalne3