Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,172
Najnowszy użytkownik: statuesquevisit
Warte uwagi


Ostatnio czytane
Nowy biznes – praca kosmetyczki
Korepetycje
Hodowla ryb akwariowych
Produkcja granulatu gumowego
Tartak
Stacja kontroli pojazdów
Forex
Wypożyczalnia samochodów
Hodowla ślimaka
Pomysl na imprezy tematyczne
Sklep mięsny
Sklep z gadżetami i śmiesznymi prezentami
Firma cateringowa - dostawa kanapek do biur
Sklep z artykułami dziecięcymi
Wyprowadzanie psów
PKD
Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD

Szkółka narciarska

Biznes mający charakter sezonowy musi być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, aby możliwie jak najwcześniej mógł przynosić oczekiwane zyski. Okres zimowy to czas wzmożonej aktywności amatorów białego szaleństwa, a stoki narciarskie wypełniają się w bardzo szybkim tempie. Jeżeli chcemy skorzystać z rosnącego popytu na sporty zimowe, atrakcyjnym dla nas pomysłem na biznes może się okazać prowadzenie własnej szkółki narciarskiej.


Program dla klientów
Każda szanująca się szkółka narciarska w pierwszej kolejności myśli o dopasowaniu prowadzonych szkoleń pod osoby nie mające dotychczas styczności z jazdą na nartach. Specjalistycznie i kompleksowo przeszkoleni instruktorzy dokładają wszelkich starań, aby klient wyniósł możliwie jak najwięcej z każdej lekcji.


Nie można również zapominać o osobach, które już wcześniej miały do czynienia z nartami. W takiej sytuacji program treningowy będzie również dopasowany pod kątem nabytych już przez uczestnika kursu umiejętności i doskonaleniem ich.


Niezależnie od tego, jaki program treningowy ustaliliśmy, należy dopasowywać warunki terenowe pod kątem uczniów. Trudne i wymagające większego kunsztu stoki narciarskie nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Dla osób początkujących znakomite będą z pewnością łagodnie ukształtowane tereny, które można spotkać nie tylko w górach. Dlatego szkółkę narciarską możemy otworzyć praktycznie w każdym regionie naszego kraju pod warunkiem, że panują odpowiednie warunki śniegowe lub mamy na wyposażeniu armatki śnieżne.


Licencja na prowadzenie szkółki narciarskiej
Praktycznie każda osoba może zająć się otworzeniem własnej szkółki narciarskiej praktycznie w dowolnym miejscu. Powołując się jednak na względy bezpieczeństwa należy posiadać licencję, którą przyznaje Polski Związek Narciarski. Zainwestowanie w logo PZN ma również duże znaczenie prestiżowe, gdyż szkółka posiadająca je darzona jest zaufaniem oraz wzbudza większe zaufanie.


Chcąc uzyskać licencję musimy w pierwszej kolejności udać się do Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarskich. W zależności od poziomu prowadzonych przez nas zajęć możemy się ubiegać o licencję A lub też A+B. Pierwsza z nich zarezerwowana jest dla szkółek, które chcą prowadzić zajęcia dla osób początkujących. Kierownik placówki musi posiadać stopień instruktora PZN, wymogiem koniecznym jest


również zatrudnienie co najmniej trzech pracowników posiadających owe uprawnienia w postaci licencji. Koszt licencji typu A wynosi powyżej 700 zł.


Licencja A+B uprawnia natomiast do przeprowadzania szkoleń kadrowych na przyszłych instruktorów. Kierownik szkółki musi posiadać uprawnienia instruktora wykładowcy, istnieje również obowiązek zatrudnienia pięciu instruktorów. Opłata za licencję A+B wynosi ponad 800 zł.


Niezależnie od rodzaju licencji jest ona przyznawana tylko na rok. Starając się o jej przyznanie musimy złożyć odpowiedni wniosek do dnia 30 czerwca, zaadresowany na Komisję Licencjonowanych Szkół Narciarskich (SITN), a w przypadku prowadzenia szkółki po raz pierwszy należy złożyć również dowód rejestracji firmy.


Uzyskanie licencji wiąże się ze spełnieniem przez szkółkę szeregu obowiązków takich jak m.in. zapewnienie odpowiedniego terenu i osprzętu, odpowiedzialność kierownika za merytoryczność prowadzonych szkoleń, zatrudnienie instruktorów z licencją i ich doszkalania oraz prowadzenia kontroli poczynań, sporządzanie sprawozdań z prowadzonej działalności (w terminie do 31 maja należy przesłać sprawozdanie do SITN).


Szacowanie inwestycji oraz potencjalnych zysków
Szkółka narciarska powinna posiadać swoją siedzibę. Lokal na jej potrzeby możemy wynająć, najlepiej w możliwie najatrakcyjniejszej okolicy. Posiadanie takiej powierzchni użytkowej to koszt wynajmu oraz opłaty za media, gaz, prąd itp. Na potrzeby szkółki narciarskiej musimy również zadbać o zakup sprzętu szkoleniowego (znaczniki, kijki itp.).


Koszty generują również instruktorzy, a konkretnie ich wynagrodzenie za prowadzone lekcje. Jeżeli nie posiadamy własnego stoku narciarskiego, wydatki obejmą również zakup biletów. Licencja to kolejna inwestycja.


Uruchomienie kampanii reklamowej również wymaga od nas inwestycji, a jej koszt uzależniony jest od skali akcji marketingowej. Własna strona internetowa, reklama w Internecie, ulotki itd. - na te formy powinniśmy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę.


Średnia cena za godzinę nauki jazdy na nartach przekracza często 50-60 zł na jedną osobę, natomiast w przypadku grupy koszt jest niższy mniej więcej o 10-20 zł. Generowany zysk zależy w dużej mierze od panujących warunków śniegowych i jeżeli one dopiszą, może on sięgnąć powyżej kilkunastu tysięcy zł na miesiąc.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Produkcja obrazów
Biznes plan Księgarnia internetowa
Biznes plan Szkoła rodzenia
Biznes plan Handel kontami Rapidshare
Biznes plan Organizacja imprez firmowych i integracyjnych
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Obejrzeń Odpowiedzi Ostatni post
Poszukiwania pracy
O wszystkim
8 0 Bogusia12
04-02-2015 19:08
Szukam dobrego biura rachunkowego..
O wszystkim
2012 7 Bogusia12
04-02-2015 10:19
Firma budowlana
Twój pomysł na biznes
6 0 Andrzej1456
04-02-2015 09:09
wakacje
O wszystkim
1133 8 lbreng
02-02-2015 15:39
Ceny w internecie, a w sklepie
O wszystkim
1369 12 Mariusz
02-02-2015 12:16
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Certyfikacja ISO 9001
Budowanie marki zaan...
Zbiornik retencyjny
nowa powierzchnia bi...
www.gmsas.pl
Najciekawsze tematy
Najlepsza forma r... [53]
Reklama w Internecie [26]
Biuro rachunkowe,... [25]
Kawały [21]
Witam [20]
Polecane strony

Popularne
Kuchenny ogródek
Studio tatuażu
Szkoła językowa
Sprzedaż części samochodowych
Myjnia bezdotykowa
Ostatnio dodane
Dobry prowadzacy szkolenie to podstawa sukcesu
Zarabiaj z domu tyle co w firmie
Zakładasz lokatę? Wybierz odpowiednie oprocentowanie dla siebie
Jak wykorzystywać systemy informatyczne w branży farmaceutycznej?
Czym jest startup?
Najczęściej czytane
Domowa hodowla kur niosek41549
Pieczarkarnia29657
Myjnia parowa25929
Firma porządkowa (sprzątająca)24942
Kiosk ruchu24121
Najczęściej komentowane
Domowa hodowla kur niosek7
Myjnia parowa6
Hodowla ślimaka4
Gabinet masażu4
Piwa regionalne3