Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,188
Najnowszy użytkownik: unataguq
Warte uwagi


Ostatnio czytane
Dyskoteka
Lokal z duszą
Produkcja prefabrykatów
Kiosk ruchu
Ekologiczne e-commerce – by zdobyć klientów
Pub
Salon optyczny
Produkcja granulatu gumowego
Myjnia parowa
Produkcja palet drewnianych
Centrum jogi
Formy reklamy - banery reklamowe
Pomysl na imprezy tematyczne
Wynajem kortu tenisowego
Sprzedaż i serwis klimatyzacji
PKD
Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD

Park linowy

Rozrywka na świeżym powietrzu może być znakomitą formą relaksu po ciężkich tygodniach spędzonych w pracy. Wypad z całą rodziną w miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym to jednak dość pokaźna kwota, której wydanie nie przychodzi nam w sposób łatwy. Inaczej sprawa wygląda, jeżeli w naszej okolicy pojawią się różnego rodzaju atrakcje, z powodzeniem mogące przynajmniej w krótkiej perspektywie czasu, wakacyjny wypad w rejony turystyczne. Dla ludzi biznesu właśnie ta alternatywa wiąże się oczywiście ze znalezieniem grupy docelowej, poszukującej czegoś nietypowego i niewymagającego wydania przesadnej ilości gotówki. Takim właśnie pomysłem na biznes jest bez wątpienia budowa parku linowego w odpowiedniej lokalizacji.


Parki linowe w Polsce
Polski rynek, jeżeli chodzi o parki linowe, jest raczej ubogi ze względu na ilość tego rodzaj atrakcji. Liczba około 100 takich parków w Polsce nie jest imponująca, jednak sugerując się ich intensywnym przyrostem możemy śmiało stwierdzić, że jest to jak najbardziej perspektywiczna nisza.


Budowa projektu i spełnianie norm
Na potrzeby budowy parku linowego powinniśmy posiadać odpowiedni pod względem powierzchni teren (wystarczy nam powierzchnia już od kilkunastu arów). Najlepszym rozwiązaniem będzie wydzierżawić taki umożliwiający w późniejszym czasie rozbudowę naszego biznesu. Należy uważać na tereny parków narodowych, krajobrazowych i tych posiadających na swojej powierzchni okazy roślin będące pod ochroną, gdyż uzyskanie pozwoleń na wybudowanie parku linowego może zniechęcić nawet najbardziej cierpliwych, a nie warto już na samym początku działalności komplikować sobie życia. Na zwykłych terenach potrzebna będzie nam jedynie będzie zgoda właściciela ziemi na wykonanie budowy.


W przypadku realizacji samej budowy ważnym aspektem jest podjęcie możliwie jak najwcześniej decyzji odnośnie wizji samego parku. Z pewnością część konstrukcji będzie trzeba umieścić trwale na ziemi, co wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Niezależnie od koncepcji czeka nas odbiór obiektu oraz jego nadzór w późniejszym terminie przez posiadających odpowiednie uprawnienia


kontrolerów.


Polskie prawo odnośnie takich budowli jak park linowy przepisy wzoruje na normach europejskich. Są to PN-EN 15567-1 oraz PN-EN 15567-2. Oprócz tego wymogiem koniecznym jest stosowanie się do przepisów oraz norm dotyczących budowy placów i sal zabaw.


Stosowanie się do różnego rodzaju przepisów powoduje, że realizacja projektu na własną rękę może się okazać uciążliwa przy braku odpowiedniej wiedzy dotyczącej wymaganych norm. Ratunkiem dla nas może się okazać wynajęcie wyspecjalizowanej firmy, która zajmie się przygotowaniem terenu, dostarczeniem wszelkich niezbędnych materiałów oraz wykonaniem budowy. Uzyskanie certyfikatu jest również znacznie łatwiejsze, gdy budową parku zajmie się wykwalifikowana grupa profesjonalistów w tej dziedzinie. Oczywiście należy liczyć się, w przypadku skorzystania z ich usług, ze zwiększeniem kosztów przeznaczonych na inwestycję, jednakże w dłuższej perspektywie czasu z pewnością będą to rozsądnie i mądrze wydane pieniądze. Czas wykonania budowy przez taką firmę z reguły nie przekracza 6 tygodni, a przede wszystkim jest on uzależniony od wielkości projektu.


Inwestycja i koszty
Na realizację projektu budowy parku linowego powinniśmy przeznaczyć przynajmniej 300-400 tysięcy zł (realizacja projektu budowy parku, zakup sprzętu, kampania reklamowa, dzierżawa terenu itp.). Dodatkowy koszt to konieczność ubezpieczenia działalności od odpowiedzialności cywilnej, który wynosi w skali roku kilka tysięcy zł. Korzystanie z certyfikowanego sprzętu i szeregu zabezpieczeń powoduje, że nie ma potrzeby zatrudniania do obsługi parku zbyt dużej ilości osób. Kilku operatorów w zupełności nam powinno wystarczyć.


Należy liczyć się również z kosztami związanymi z wymianą uszkodzonego sprzętu lub też jego naprawą. Wykonanie rozbudowy parku wymaga od nas dokonywania sukcesywnych inwestycji. Park musi bowiem przyciągać klientów nowymi atrakcjami, natomiast stały i niezmienny program rozrywek może zniechęcić i znużyć odbiorców, co zaowocuje zapewne spadkiem zainteresowania naszą ofertą, którą przed wszystkim powinniśmy kierować do młodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa oraz firm chcących zorganizować imprezy integracyjne dla pracowników.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Sklep papierniczy
Biznes plan Nadruki na koszulkach
Biznes plan Firma dachowa
Biznes plan Hot spot
Biznes plan Uprawa winorośli
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Obejrzeń Odpowiedzi Ostatni post
Poszukiwania pracy
O wszystkim
8 0 Bogusia12
04-02-2015 19:08
Szukam dobrego biura rachunkowego..
O wszystkim
2012 7 Bogusia12
04-02-2015 10:19
Firma budowlana
Twój pomysł na biznes
6 0 Andrzej1456
04-02-2015 09:09
wakacje
O wszystkim
1133 8 lbreng
02-02-2015 15:39
Ceny w internecie, a w sklepie
O wszystkim
1369 12 Mariusz
02-02-2015 12:16
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Zarabiaj poprzez rem...
Regały magazynowe w ...
Bezpłatne szkolenia UE
REWOLUCJA w internec...
Nowy portal z oferta...
Najciekawsze tematy
Najlepsza forma r... [53]
Reklama w Internecie [26]
Biuro rachunkowe,... [25]
Kawały [21]
Witam [20]
Polecane strony

Popularne
Skład węgla kamiennego
Pierogi
Plantacja choinek
Firma transportowa
Wypożyczalnia przyczep kempingowych
Ostatnio dodane
Dobry prowadzacy szkolenie to podstawa sukcesu
Zarabiaj z domu tyle co w firmie
Zakładasz lokatę? Wybierz odpowiednie oprocentowanie dla siebie
Jak wykorzystywać systemy informatyczne w branży farmaceutycznej?
Czym jest startup?
Najczęściej czytane
Domowa hodowla kur niosek41643
Pieczarkarnia29721
Myjnia parowa25958
Firma porządkowa (sprzątająca)24983
Kiosk ruchu24160
Najczęściej komentowane
Domowa hodowla kur niosek7
Myjnia parowa6
Hodowla ślimaka4
Gabinet masażu4
Piwa regionalne3