Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,172
Najnowszy użytkownik: statuesquevisit
Warte uwagi


Ostatnio czytane
Hodowla boczniaka
Dorabianie kluczy
Handel choinkami
Drukowanie wielkoformatowe
Gabinet stomatologiczny
Infobroker
Reklama outdoor
Franczyza Lody Bonano
Pomysł na biznes – salon fryzjerski
Skład węgla kamiennego
Pub
Biznes na medal
Sklep internetowy
Pomysły na dobry biznes
Dom seniora
PKD
Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD

Drukarnia

Rozpoczęcie działalności jako drukarni w naszym kraju, jest na dzień dzisiejszy dość trudnym zadaniem. Jednym z wyznaczników pomysłu na takowy biznes będzie dość jasne sprecyzowanie co i na czym, a także w jakiej ilości będziemy drukować.

Pierwszym zagadnieniem jakiego powinniśmy uniknąć, jest stworzenie swojej wizji drukarni jako multi możliwości i sięganiu do każdej dziedziny po trochę. Tłumaczenie bezsensowności takiego podejścia jest bardzo proste i logiczne, ponieważ ceny zaawansowanych maszyn do druku od razu są w stanie sprowadzić nawet największego marzyciela na ziemię.

Możliwe jest, z dużymi szansami na powodzenie, obranie w tym momencie dwóch dróg. Pierwsza z nich, to zaciągnięcie kredytu na działalność i / lub dokonanie starań o dofinansowanie na działalność i sprofilowanie działalności przyszłej drukarni w jeden konkretny sektor. Najbardziej popularnym dofinansowaniem jest tak zwane dofinansowanie z Unii, jednak istnieją także i inne grupy, jak dofinansowanie samorządowe oraz z Urzędu Marszałkowskiego. Druga możliwa droga, to zbadanie lokalnego rynku i cen usług, aby na tej podstawie wyróżnić między trzema w pięcioma sektorami druku, które są najbardziej pożądane w naszym rejonie.

Zarówno pierwsza i druga droga mają swoje plusy i minusy. Przede wszystkim zależne będzie to od danego rejonu, jednak generalnie rzecz ujmując wybierając jedną specjalizację, jednak maksymalnie możliwie oferując najwyższy standard usług, będzie możliwe realizowanie zleceń nawet z dużego obszaru, zwłaszcza ze względu na fakt, iż istnieją makro nisze na pewne zakresy. Jednak minusem takowego podejście jest to, że w momencie małej ilości zleceń na nasz konkretny profil, zakład stanie się nieopłacalny. Druga droga, zakładająca średnio zaawansowane usługi, ale w większej rozpiętości nie zagwarantuje nam zleceń z odleglejszych rejonów, jednak pozwoli na większą rozpiętość szukania zleceniodawców.

Pod względem maszyn drukarskich, praktycznie wszystkie początkujące drukarnia korzystają z dzierżawionego sprzętu lub przechodzonego. Przed rozpoczęciem działalności biznesu


warto przyjrzeć się ofertom sprzedaży, ponieważ po bardzo okazyjnych cenach można zakupić sprzęt po likwidowanych zakładach lub z licytacji komorniczej.

W kwestii lokalu, warto pomyśleć nad rozdzieleniem miejsc biurowych do kontaktu z klientem od właściwego miejsca. Wiąże się to z cenami lokali w centrach miast, dlatego też bezcelowe jest opłacanie dużego czynszu dla pomieszczeń maszynowych, kiedy mogą one znajdować się przykładowo w obrębie 5 kilometrów od biura i kosztować kilka razy mniej. Pamiętajmy jednocześnie, iż zbyt duża odległość jednego miejsca od drugiego może z kolei popsuć komunikację i przekaz materiałów, dlatego trzeba w tym momencie wypracować najbardziej efektywny bilans.

Jeżeli przemyślimy najbardziej istotne zagadnienia techniczne, powinniśmy pomyśleć o niezmiernie ważnej kwestii jaką są klienci. Przede wszystkim reklama, jednak jej obecność jest tak wielopłaszczyznowa, iż prawie na pewno nie będzie nas stać na starcie biznesu na skorzystanie chociaż z połowy możliwości. Na dzień dzisiejszy jednym z podstawowych sposobów reklamy jest internet i w tym względzie przede wszystkim strona internetowa, oczywiście odpowiednio wykonani wzbudzająca zaufanie do firmy. Jeżeli nasza drukarnia już działa, warto pomyśleć nad odwiedzeniem firm znajdujących się w okolicy, a które mogą zostać naszymi potencjalnymi zleceniodawcami. W tym celu najlepiej umówić się z osobą decyzyjną w pionie marketingu, zabrać ze sobą zdjęcia swoich maszyn, pokazowy wydruki przedstawiające możliwości. Warto zadbać także o własną broszurę reklamowo-informacyjną, którą będziemy mogli zostawić w danej firmie i która będzie mogła zostać przedstawiona na zebraniu zarządu potencjalnego klienta czy kierownictwu.

Jeżeli nie posiadamy tak zwanych zleceń stałych, o co będzie ciężko w pierwszej fazie działalności, warto zapewnić sobie źródła dochodu w małej wysokości, ale o dużym natężeniu. Przykładem może być produkcja i sprzedaż zaproszeń ślubnych, kart okolicznościowych itd. co bardzo dobrze sprzedaje się przykładowo w serwisach aukcyjnych takich jak Allegro.
Inne pomysły na biznes
Biznes plan Organizacja wesel
Biznes plan Aukcje internetowe
Biznes plan Wędzarnia domowa
Biznes plan Sklep RTV i AGD
Biznes plan Firma wynajmująca przyczepy campingowe
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Obejrzeń Odpowiedzi Ostatni post
Poszukiwania pracy
O wszystkim
8 0 Bogusia12
04-02-2015 19:08
Szukam dobrego biura rachunkowego..
O wszystkim
2012 7 Bogusia12
04-02-2015 10:19
Firma budowlana
Twój pomysł na biznes
6 0 Andrzej1456
04-02-2015 09:09
wakacje
O wszystkim
1133 8 lbreng
02-02-2015 15:39
Ceny w internecie, a w sklepie
O wszystkim
1369 12 Mariusz
02-02-2015 12:16
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Zareklamuj swoaja st...
Optymalizacja kosztów.
Witam i życzę Wszyst...
Gadżety reklamowe
Jak zaplanować swoją...
Najciekawsze tematy
Najlepsza forma r... [53]
Reklama w Internecie [26]
Biuro rachunkowe,... [25]
Kawały [21]
Witam [20]
Polecane strony

Popularne
Pan złota rączka
Ochrona meczów
Drobny catering
Domowa hodowla kur niosek
Brukarstwo
Ostatnio dodane
Dobry prowadzacy szkolenie to podstawa sukcesu
Zarabiaj z domu tyle co w firmie
Zakładasz lokatę? Wybierz odpowiednie oprocentowanie dla siebie
Jak wykorzystywać systemy informatyczne w branży farmaceutycznej?
Czym jest startup?
Najczęściej czytane
Domowa hodowla kur niosek41549
Pieczarkarnia29657
Myjnia parowa25930
Firma porządkowa (sprzątająca)24942
Kiosk ruchu24121
Najczęściej komentowane
Domowa hodowla kur niosek7
Myjnia parowa6
Hodowla ślimaka4
Gabinet masażu4
Piwa regionalne3