• Nawigacja
  Pomysł na biznes
  Zakładanie firmy
  Klasyfikacja PKD
  Formy opodatkowania
  Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
  Dotacja z urzędu pracy
  Biznes Plan
  Download
  Forum
  Reklama
  Kontakt
  Szukaj
  Partnerzy
  Wyszukiwarka PKD
  Aktualnie online
  Gości online: 1

  Użytkowników online: 0

  Łącznie użytkowników: 2,309
  Najnowszy użytkownik: ezyheru
  Warte uwagi


  Ostatnio czytane
  Autokomis
  Organizacja wesel
  Doradztwo prawne
  Sklep z odzieżą używaną
  Produkcja lodu
  Zakład kamieniarski
  Budka z lodami
  Ścianka wspinaczkowa
  Opakowanie najlepszą reklamą
  Agencja modelek
  Firma transportowa
  Sklep z artykułami gospodarstwa domowego (AGD)
  Nauka jazdy
  Apteka
  Atrakcje na imprezy firmowe
  PKD
  Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD

  Elektrownie wiatrowe

  Odnawialne źródła energii zyskują na popularności również w Polsce. Budowa elektrowni wiatrowych wraz z zaplanowaniem i realizacją takiej inwestycji może okazać się doskonałym pomysłem na własny biznes. Należy jednak dobrze przyjrzeć się branży OZE (odnawialnych źródeł energii), a także energetyce wiatrowej.

  Obecnie na rynku energetycznym coraz większe uznanie otrzymują odnawialne źródła energii z elektrowniami wiatrowymi na czele. Warto skorzystać z jednego z kursów bądź seminariów z zakresu odnawialnych źródeł energii, zanim rozpoczniemy tego typu biznes. Możemy zajmować się w ramach swojego przedsiębiorstwa produkcją bądź sprzedażą energii z elektrowni wiatrowych, ale również kompleksowym planowaniem oraz realizacją inwestycji w zakresie budowy elektrowni wiatrowych.

  Niezwykle ważne kwestie, jakie powinniśmy sobie przyswoić to ogólne informacje dotyczące energetyki wiatrowej w Europie, na świecie oraz w Polsce, perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii, aspekty prawne z zakresu prawa w kwestii energetyki wiatrowej, dokonywanie pomiarów wiatru oraz wykonywanie audytów wietrzności, etapy i rodzaje planowania inwestycji (elektrowni wiatrowych), odpowiedni dobór turbin, uzgodnienia i warunki umowy (takie jak lokalizacja, warunki środowiskowe, kwestie techniczne), niezbędne dokumenty i pozwolenia (na przykład pozwolenie na budowę), kwestie finansowania elektrowni wiatrowych, budowa elektrowni oraz dodatkowych elementów infrastruktury, transportowanie.

  Warto podkreślić, iż na początek trzeba wykonać odpowiednie pomiary wiatru w miejscu, w którym mają stanąć turbiny wiatrowe. Dzięki temu można określić, czy taki zabieg jest w ogólne opłacalny. Do tego celu wykonuje się pomiary wiatru, które następnie umieszcza się w audycie. Warto wspomnieć o atlasach wietrzności. Takie atlasy obrazują jak wygląda moc wiatru na danym terenie. Należy jednak pamiętać, iż dane z atlasi wietrzności to nie to samo, co audyt. Dane, jakie możemy przeczytać w atlasach mogą jedynie dostarczyć nam poglądowych danych w kwestii opłacalności elektrowni wiatrowych na danym terenie. Jeżeli wyniki są zadowalające, należy wykonać dokładny audyt w skonkretyzowanej już lokalizacji. Wówczas wykonuje się dokładne pomiary wiatru na wybranym terenie i takie kompletne informacje powinny wpływać na kształt audytu.

  Istnieje możliwość budowy pojedynczej turbiny wiatrowej, na przykład w obrębie jednego gospodarstwa domowego (to tak zwane przydomowe


  elektrownie wiatrowe), jak i farm wiatrowych. Należy dodać, iż farmy wiatrowe mogą osiągać różne wielkości. Mogą się one różnić również pod wieloma innymi względami, takimi jak modele poszczególnych generatorów, ich łączenia, specyfika produkcji energii czy wiele innych.

  Coraz bardziej powszechne stają się małe elektrownie wiatrowe, które znajdują szereg zastosowań tam, gdzie trudno byłoby doprowadzić prąd krajową siecią energetyczną. Można je stosować w gospodarstwach domowych, domkach letniskowych, na wsiach, do zasilania samodzielnie działających systemów nawigacji bądź telekomunikacji, w pompowniach oraz stacjach odsalających morską wodę, w zakresie nawadniania, jak i do oświetlania obiektów budowlanych.

  Zastosowanie elektrowni wiatrowych posiada wiele korzyści. Dodatkowo obecnie można starać się o dotacje, a więc bezzwrotną pomoc finansową na pokrycie części kosztów budowy takiej elektrowni. Niewątpliwe zalety, jakie są charakterystyczne z zastosowania elektrowni wiatrowych to: opłacalność w zakresie produkcji energii elektrycznej (znacznie zmniejszają koszty pozyskania energii), nie wymagają użycia szkodliwych paliw, ograniczają emisję dwutlenku węgla do atmosfery ani innych gazów cieplarnianych, a tym samym nie zanieczyszczają atmosfery, nie produkują odpadów stałych, zasilane są wiatrem (czyli odnawialnym źródłem energii, niewyczerpalnym i darmowym), nie wymagają wielkich powierzchni do ich realizacji, takie źródła energii uniezależniają nas od dostaw paliw kopalnych. Inne korzyści, jakie niesie z sobą rozwój energetyki wiatrowej to również wzrost gospodarczy i dynamiczny rozwój przedsiębiorstw w tym zakresie. Jak widać, zalety elektrowni wiatrowych można rozpatrywać na trzech poziomach: ekonomicznym, ekologicznym oraz społecznym. W każdym z tych elementów widoczne są korzyści i płynące z zastosowań odnawialnych źródeł energii zalety.

  Niestety, nie ma idealnego źródła energii, nawet te odnawialne nie pozbawione są wad. Warto więc powiedzieć również o nich. Do wad, jakie posiadają elektrownie wiatrowe można zaliczyć: emisję hałasu, zeszpecenie krajobrazu, działanie uzależnione od warunków pogodowych, zmiany w zakresie klimatu oraz zmniejszenie prędkości wiatru na terenie, na którym elektrownie są zlokalizowane, a także zagrożenie dla ptactwa (zakłócanie nawigacji ptaków). Wymaga się również utrzymywanie rezerwy mocy w tradycyjnych rodzajach elektrowni, na wypadek, gdyby elektrownie wiatrowe przestały działać. To również jest poważnym mankamentem.

  Inne pomysły na biznes
  Biznes plan Szkoła gotowania
  Biznes plan Lecznica dla zwierząt
  Biznes plan Hodowla ryb akwariowych
  Biznes plan Wypożyczalnia skuterów wodnych
  Biznes plan Sklep obuwniczy
  Komentarze
  Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
  Dodaj komentarz
  Nick:

  Kod potwierdzający:

  Oceny
  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

  Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

  Brak ocen. Może czas dodać swoją?
  Ostatnio poruszane tematy
    Temat Obejrzeń Odpowiedzi Ostatni post
  Poszukiwania pracy
  O wszystkim
  8 0 Bogusia12
  Szukam dobrego biura rachunkowego..
  O wszystkim
  2012 7 Bogusia12
  Firma budowlana
  Twój pomysł na biznes
  6 0 Andrzej1456
  wakacje
  O wszystkim
  1133 8 lbreng
  Ceny w internecie, a w sklepie
  O wszystkim
  1369 12 Mariusz
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Ostatnio na forum
  Najnowsze tematy
  Dyskusje na temat: P...
  Zapraszam do najleps...
  add http://fitfloptw...
  Witajcie!
  Biznes internetowy -...
  Najciekawsze tematy
  Najlepsza forma r... [53]
  Reklama w Internecie [26]
  Biuro rachunkowe,... [25]
  Kawały [21]
  Witam [20]
  Polecane strony

  Popularne
  Kominki
  Kwiaciarnia
  Hurtownia produktów z Chin
  Kurczak z rożna w przyczepce
  Firma nagłośnieniowa
  Ostatnio dodane
  Dobry prowadzacy szkolenie to podstawa sukcesu
  Zarabiaj z domu tyle co w firmie
  Zakładasz lokatę? Wybierz odpowiednie oprocentowanie dla siebie
  Jak wykorzystywać systemy informatyczne w branży farmaceutycznej?
  Czym jest startup?
  Najczęściej czytane
  Domowa hodowla kur niosek48990
  Pieczarkarnia34858
  Myjnia parowa28653
  Firma porządkowa (sprzątająca)26228
  Jak wykorzystywać systemy informatyczne w branży farmaceutycznej?26211
  Najczęściej komentowane
  Domowa hodowla kur niosek7
  Myjnia parowa6
  Hodowla ślimaka4
  Gabinet masażu4
  Piwa regionalne3