rdo danych firm Promocja Twojej Firmy
Nawigacja
Pomysł na biznes
Zakładanie firmy
Klasyfikacja PKD
Formy opodatkowania
Dotacje z Unii Europejskiej (UE)
Dotacja z urzędu pracy
Biznes Plan
Download
Forum
Reklama
Kontakt
Szukaj
Partnerzy
Wyszukiwarka PKD
Aktualnie online
Goci online: 4

Uytkownikw online: 0

cznie uytkownikw: 2,896
Najnowszy uytkownik: azuguvyd
Warte uwagi


Ostatnio czytane
Doradca BHP
Sklep z herbatą i kawą
Biuro matrymonialne
Salon optyczny
Wypożyczalnia przyczep kempingowych
Wyposażenie biura - jaki fotel gabinetowy wybrać?
Pomysł na własny biznes
Audyt pomocny w dbaniu o bezpieczeństwo zakładu i pracowników
Hodowla zwierząt futerkowych
Pranie i czyszczenie dywanów oraz mebli
Prowadzenie działalności gospodarczej
Sklep motoryzacyjny
Handel choinkami
Produkcja prefabrykatów
Utrzymanie firmy na rynku
PKD
Informację o numerze PKD dla działalności gospodacrczej znajdą Państwo na podstronie: Klasyfikacja PKD

Organizacja imprez firmowych i integracyjnych

W ostatnich latach można zauważyć duży wzrost ilości imprez firmowych i integracyjnych organizowanych przez pracodawców dla pracowników swojej firmy. Im więcej osób ma uczestniczyć w imprezie, tym trudniej ją zorganizować. Niewielkie przedsiębiorstwa organizują często tego typu przedsięwzięcia na własną rękę. Jednak przy większych projektach niemal nie ma na to szans. Wówczas nieocenieni stają się specjaliści, zajmujący się zawodowo organizacją imprez tego typu.

Organizacja imprez firmowych i integracyjnych może się okazać doskonałym pomysłem na własny biznes. Cała praca polega na umiejętności zorganizowania kompleksowo imprezy integracyjnej bądź imprezy firmowej o innym charakterze. Nie jest to łatwe, jednak pomysł jest godny uwagi poprzez wciąż rozwijający się rynek w tej branży. Warto również podkreślić, że coraz więcej pracodawców dostrzega korzyści, jakie płyną z organizowania tego typu przedsięwzięć.

Jeżeli chcemy zająć się organizowaniem imprez firmowych oraz wyjazdów integracyjnych, powinniśmy być świadomi wyzwań, jakie w tej branży będą na nas czekać. Osoby zajmujące się organizowaniem konkretnych przedsięwzięć tego typu powinny być pomysłowe i nie bać się nowych wyzwań. Niezwykle ważna jest odpowiednia kadra – doświadczona, a także bogata w wiedzę i pomysły. Osoby pracujące w tej branży powinny być zorganizowane, a także twórcze i przebojowe. Niezwykle ważna jest komunikatywność i odpowiedzialność. Przydaje się tutaj umiejętność koncentrowania się na priorytetach w pracy, jak i doskonała organizacja pracy – zarówno swojej, jak i innych. Zespół pracujący nad organizacją imprez biznesowych powinien być zgrany, na prowadzenie wysuwa się więc również umiejętność współpracy z innymi.

Oprócz odpowiednich pracowników musimy również posiadać ofertę, jaką będziemy kierować do klientów. W przypadku rozpoczynania takiego biznesu i wchodzenia dopiero na rynek warto zadbać o konkurencyjność naszej oferty. Powinniśmy pamiętać, iż konkurencyjność może się opierać nie tylko na niższych cenach, ale również na odpowiednim wykreowaniu dostępnych opcji w ramach naszych usług. Najlepiej przeanalizować, w jaki sposób robi to nasza konkurencja i wykreować coś, co przemawiałoby na naszą korzyść: dodatkową usługę w cenie standardowej obsługi bądź ciekawe możliwości wyjazdów czy imprez tematycznych, jakich nie posiadają inni.

Warto także rozbudować swoją ofertę o różne elementy, w taki sposób, aby nasz klient miał prawo wyboru najbardziej odpowiadającego mu rodzaju imprezy. Warto zorientować się w ofercie sportów ekstremalnych i ciekawych możliwości spędzenia czasu, jakie są dostępne w najbliższej okolicy bądź w miejscu, w którym możemy zorganizować imprezę firmową. Możemy zaproponować na przykład strzelnicę, paintball, spływy kajakowe, spływy pontonem (czyli


rafting), zjazdy na linach czy wspinaczkę (na ściankach bądź górską). Jeżeli umieścimy takie elementy w naszej ofercie, warto zadbać o podpisanie umowy bądź wejście do programu partnerskiego z właścicielami firm organizujących taką rozrywkę. Wówczas nasza oferta będzie rozbudowana, a my nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów w zakresie zdobywania uprawnień na uprawianie sportów ekstremalnych czy też zakupowania własnego sprzętu.

Należy być również przygotowanym na zrealizowanie imprezy integracyjnej. Standardowe elementy imprez integracyjnych to zabawy, gry, konkursy oraz gry zespołowe i scenariusze tematyczne. W celu rozluźnienia warto zorganizować wieczorem biesiadowanie przy grillu czy ognisku lub imprezę taneczną. Wiele imprez integracyjnych zmienia się w programy szkoleniowo-rekreacyjne czy szkoleniowo-wyczynowe. Wówczas dodatkowo można połączyć imprezę ze szkoleniem czy seminarium. Jest to świetne urozmaicenie szczególnie dla osób, które na co dzień pracują w biurze.

Jeżeli zdecydujemy się na organizowanie imprez firmowych oraz integracyjnych, warto będzie zainwestować w reklamę. Poważnym medium jest obecnie internet, warto więc pomyśleć o reklamie czy promocji w sieci. Do wyboru mamy wiele opcji. Niezbędna będzie strona internetowa (z zamieszczeniem dokładnej oferty, galerią zdjęć, danymi kontaktowymi) i dodatkowo usługa marketingu internetowego czy reklamy w internecie. Do wyboru mamy bannery, wyskakujące okna, reklamę na blogach oraz innych tematycznych stronach WWW, linki sponsorowane w wyszukiwarce lub pozycjonowanie. Możemy także zareklamować się w prasie (najlepiej w czasopismach kierowanych do grupy docelowej, do której kierujemy ofertę, a więc na przykład w czasopismach biznesowych czy marketingowych).

Warto również zadbać o foldery, które będziemy mogli przekazywać klientom. Powinny się w nich znaleźć oprócz oferty również elementy zachęcające do skorzystania z naszych usług. Może być to określenie korzyści, jakie płyną z integracji pracowników w firmie (takich jak: lepsze scalenie grupy, lepsza atmosfera, większa wydajność w pracy, większa motywacja, łatwiejsze rozwiązywanie problemów, nastawienie pracowników na wspólny cel, a także wykreowanie pozytywnego wizerunku firmy i znacznie większa identyfikacja pracowników z firmą).

Należy również pamiętać o wynajęciu odpowiedniego lokalu, który będzie naszą wizytówką wówczas, gdy będziemy chcieli przyjąć klientów. Biuro nie jest jednak na początku niezbędne. Rozmowy możemy prowadzić w siedzibie klienta, a posiadając stronę WWW będziemy mogli zawiązać współpracę z potencjalnymi klientami z całego kraju.

Organizacja imprez firmowych i integracyjnych może być doskonałym biznesem, nie należy jednak się łudzić, iż jest to łatwa praca. Warto jednak podkreślić, iż może ona przynieść oprócz sporych dochodów również wiele satysfakcji.

Inne pomysy na biznes
Biznes plan Handel choinkami
Biznes plan Zakład pogrzebowy
Biznes plan Fotografia ślubna
Biznes plan Automaty z obuwiem ochronnym
Biznes plan Kawiarnia / Herbaciarnia
Komentarze
#1 | tracjusz dnia October 28 2010 15:01:53
bardzo ważne jest dopasowanie stylu imprezy do profilu naszych pracowników - inaczej będą pospinani, zawstydzeni - nie otworzą się przed sobą... dlatego warto dobrze poszukać - sam b. dużo inspirujących pomysłów znalazłem tutaj - oprócz oryginalnych pomysłów w Polsce, są też różne za granicą Smile
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzajcy:

Oceny
Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony

Zaloguj si lub zarejestruj, eby mc zagosowa.

Brak ocen. Moe czas doda swoj?
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Obejrze Odpowiedzi Ostatni post
Poszukiwania pracy
O wszystkim
8 0 Bogusia12
04-02-2015 19:08
Szukam dobrego biura rachunkowego..
O wszystkim
2012 7 Bogusia12
04-02-2015 10:19
Firma budowlana
Twój pomysł na biznes
6 0 Andrzej1456
04-02-2015 09:09
wakacje
O wszystkim
1133 8 lbreng
02-02-2015 15:39
Ceny w internecie, a w sklepie
O wszystkim
1369 12 Mariusz
02-02-2015 12:16
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
ACTION
opinie o kasach fisk...
Odbierz swoje 10$ i ...
W tym roku Mikołaj ...
Daj się sprawdzić ...
Najciekawsze tematy
Najlepsza forma r... [53]
Reklama w Internecie [26]
Biuro rachunkowe,... [25]
Kawały [21]
Witam [20]
Polecane strony

Popularne
Sklep wędkarski
Ścianka wspinaczkowa
Hodowla danieli
Plantacja choinek
Ocieplanie budynków
Ostatnio dodane
Wyposażenie biura - jaki fotel gabinetowy wybrać?
Marketing internetowy - czy pozycjonowanie to jego niezbędny element?
Kiedy warto korzystać z internetowej wymiany walut?
Us�ugi ksi�gowe warto wybrać z du�� rozwag�
Kto może liczyć na zatrudnienie w Austrii oraz gdzie szukać pracy?
Najczciej czytane
Domowa hodowla kur niosek45772
Pieczarkarnia34010
Myjnia parowa27384
Firma porządkowa (sprzątająca)27027
Kiosk ruchu25805
Najczciej komentowane
Domowa hodowla kur niosek7
Myjnia parowa6
Gabinet masażu4
Hodowla ślimaka4
Piwa regionalne3